اخلاص در نماز، گامی برای خودسازی

اخبار

مدیرکل صدا و سیمای مرکز سمنان :

هیچ کاری مقدم بر نماز نباشد/اخلاص در نماز، گامی برای خودسازی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز سمنان با بیان اینکه هیچ کاری نباید مقدم بر نماز باشد، گفت: اخلاص در نماز گامی برای خودسازی بندگان است.

 حجت الاسلام و المسلمین مصطفی توکلیان  در جمع خادمان فرهنگی موکب رسانه ای فجر سمنان ، که به مناسبت شهادت امام حسن عسکری  (ع) در محل این موکب، برگزار شد، ضمن تشریح آثار و برکات دنیوی و اخروی نماز، اظهار داشت: نماز یکی از پنج رکن اصلی اسلام است  که اساس و پایه زندگی اسلامی بر پایه آن تشکیل 

وی با بیان اینكه نماز تجلی تمام اعمال است و هر عملی که از انسان سر می زند تابعی از این فریضه معنوی است، یادآور شد: ادای این واجب الهی، با  تقرب خداوند و دریافت رحمت بیکران او همراه است.  

توکلیان با اشاره به اینکه واجب کردن هر فریضه از سوی خداوند متعال عامل رشد و تکامل فردی و اجتماعی است، ادامه داد: هر انسانی که تمایل دارد به صورت درست و کامل بندگی خداوند را به جای آورد باید در اقامه هر چه بهتر نماز بکوشد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز سمنان تصریح کرد: نماز همراه با اخلاص، بهشت را بر بندگان واجب کرده و ادای درست این فریضه الهی، گامی مهم  برای  خودسازی است. 

وی ضمن دعوت نمازگزاران  به اقامه نماز اول وقت، اظهار داشت: نماز اول وقت سعادت دنیا و آخرت را رقم زده و تجلی استقرار ایمان در اعمال یک انسان، در چگونگی به جای آوردن این فریضه واجب خلاصه می شود. 

 توکلیان با بیان اینکه هیچ کاری نباید مقدم بر نماز  باشد؛ تصریح کرد: مؤمن  باید نماز را  در رأس اعمال قرار دهد چرا که مهم شمردن آن ،منجر به شکوفایی دنیوی و اخروی انسان می شود.

وی خاطرنشان کرد: مؤمن باید بر غنای معرفت خویش بیافزاید چرا که هر اندازه  میزان معرفت درون انسان محکم تر و ریشه دار تر باشد نزد خداوند عزیزتر است.

گفتنی است:  آیین گردهمایی خادمان فرهنگي موکب رسانه ای فجر استان سمنان که با هدف ارتقای همکاری رسانه ای برگزار می شود با  استقبال اعضای این موکب همراه است ./ انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =