پای حرف پزشکی که تاول پای زائران را درمان می کند!

اخبار

 

وابسته به نهادهای دولتی نیستیم با عشق تاول پای زوار سالار شهیدان را درمان می کنیم!

به گزارش خبرنگار موکب رسانه ای فجر از سمنان, جدای از ایستگاه صلواتی و صف های متعدد نذورات درمسیر پیاده روی اربعین یکی از صفوف پر ازدحام که اقشار مختلف به آن مراجعه می کنند, صف درمان تاول پای زوار است زواری که شبانه روز و حتی در اوج گرما مسیر 80 کیلومتری نجف تا کربلا را با نیاتی که دارند با پیاده طی می کنند.

به گفته محمد ظفری پزشک و مسئول تیم خدمات رسانی درمان تاول پای زوار اربعین, سال گذشته بیش از 7 هزار زائر برای درمان عارضه تاول پا به ایستگاه‌های درمانی مستقر در مسیر نجف تا کربلا مراجعه کردند.

وی با اشاره به  ارائه خدمات 90 خادم در این بخش اظهار کرد: این خادمان از ده روز گذشته خدمات خود را آغاز کردند و در سه عمود 285، 529 و 1127 مستقر هستند.

ظفری با اشاره به اینکه اکثرنفرات عضو این مجموعه از افرادی هستند که سال گذشته برای درمان تاول پا مراجعه کردند، افزود: این افراد پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و آزمون, جذب این مجموعه شدند.

این پزشک با ااشاره به اینکه وابسته به هیچ نهادی نیستند و کمکهای جمع آوری شده این بخش کمک های مردمی است، افزود: امسال 300 میلیون تومان هزینه کار از سوی مردم جمع آوری شده که صرف خدمات دهی به زوار می شود.

وی با اشاره به اینکه همه خادمان به نوعی از سوی امام حسین (ع) برای خدمت رسانی دعوت شدند، خاطرنشان کرد: سال 94 یک تیم چهار نفره تاول پای زائران را درمان می کردیم اما حالا پس از چهار سال بیش از 80 نفر به عضویت این تیم درآمدند و افتخار خادمی زائران امام حسین علیه السلام نصیبشان شده که با جان و دل ایفای نقش می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =